A biometrikus azonosítók jelenleg a világon a legpontosabb és legbiztonságosabb azonosító rendszerek.
Az ajtóra szerelhető változatok esetében a belépő személyek száma általában 100 alatti, míg a hálózatba köthetőek esetében egy központi PC segítségével ez akár több 1000 is lehet. Léteznek hálózatba köthető eszközök is,mely segítségével nagyobb hálózatok is megvalósíthatóak.
A biometrikus azonosítókat két fő csoportra bonthatjuk; ujjlenyomatos azonosítókra és írisz azonosítókra.
Ujjlenyomatos azonosítás

Ezekkel általában egy ajtón történő áthaladást lehet megvalósítani ahol nincs szükség a belépés tényét regisztrálni.
Az ujjlenyomat számos egyedi jellemzőt tartalmaz melynek alapján az azonosítás szinte 100%-os pontossággal elvégezhető.
Éppen ezért az ujjlenyomat azonosító ajtózárak egyre népszerűbbek, hiszen a belépés csak azoknak engedélyezett, akik biometrikus azonosítójukon (ujjlenyomatuk) alapján regisztrálva vannak a rendszerben. Az ajtó nyitásához pedig semmi más nem kell (kulcs vagy PIN kód) csak az egyik ujjunk.
Főbb jellemzők:
- Ellentétben más azonosító rendszerekkel, itt zárnyitáshoz elegendő csupán a szkennert megérintenünk az ujjunkkal, nem szükséges kulcs, vagy PIN kód. A rendszer 0,5 másodperces azonosítási időn belül dönt arról, hogy engedélyezi-e a belépést vagy sem.
- Könnyű felszerelni szinte bármilyen ajtóra, még a speciális biztonsági ajtókra is
- 99 különböző ujjlenyomatot képes tárolni
- Nem kell PC-hez csatlakoztatni
- Esztétikus kiszerelés rozsdamentes acélból
- A szkennerben lévő optikai prizma behatolás védett vagyis ellenáll az ember által okozott károknak, pl karcolások vagy akár rongálások ellen, sőt számos időjárási viszonyoknak is, így kültérre is felszerelhető.
- Külön kulcs vészhelyzet esetére
- Lehetőség van arra, hogy belülről bezárjuk az ajtót úgy, hogy kívülről senki másnak ne engedélyezze a belépést
- 5 AA 1,5 Voltos elemmel működik, mely átlagos felhasználás esetén 6-12 hónapra elegendő
- Az “Egyszerű Belépés” funkció lehetővé teszi, hogy bárki azonosítás nélkül beléphessen, például tárgyalások vagy más események alkalmával.
- Távkapcsoló segítségével a zár belülről is nyitható anélkül, hogy odamennénk az ajtóhoz
Amennyiben a rendszer felkeltette érdeklődését, további információkkal, részletes prospektussal, és szakmai tanácsadással várjuk Önt. A zárakat megtekintheti, és ki is próbálhatja bemutatótermünkben.
Írisz azonosítók

Az Írisz Azonosító Rendszer a világon a legpontosabb biometrikus biztonsági rendszer, valamennyi, a biztonsággal kapcsolatos igényt kielégít, az egyszerû épületek biztosításától a nagy forgalmú határátkelõ helyekig, a repülőterektől a kórházakig egyaránt.
Felkészült szakembereink készséggel állnak rendelkezésére. Minden megrendelést egyedileg kivitelezünk, igényre szabott felhasználói szoftvert biztosítunk, és ehhez igazítjuk a hardver igényeket.
Előnyei:
- 100%-os pontosság
- Kevesebb, mint 2 mp-es azonosítási idő
- Nem károsítja a szemet, mivel nem használ lézert, sem erős fényt
- 100%-os higiénia, mivel nincs személyes érintkezés
- A legmegbízhatóbb az összes biometriai azonosítási rendszer közül
Egy kis történelem…
John Daughman, a C
ambridge-i Egyetem professzora volt az, aki felismerte azt a tényt, hogy az emberi szem szivárványhártyája, vagyis az írisz olyan egyedi tulajdonságokat tartalmaz, mely alkalmas lehet a személy azonosítására.
Ő volt az, aki kidolgozta az írisz azonosítás matematikai algoritmusát, vagyis azt a folyamatot, hogy az írisz teljesen egyedi mintázata alapján a számítógép matematikai egyenleteket generál, melyet kód formájában leképez, és tárol.
Az azonosítás időigénye kevesebb, mint 2 másodperc.
Egy írisz kód mindössze 512 byte helyet foglal, melyet akár egy smart kártyán is tárolhatunk. Nem károsítja a szemet, hiszen csupán egy monokróm fotót készít a szemről, nem használ lézert a közhiedelemmel ellentétben. Nem kell közel menni a kamerához, normál távolságból is képes azonosítani az íriszt.
Minden ember írisze egyedi. Már 3 éves korban kialakul az a mintázat, mely egész életünk során változatlan marad:
- Ikerpároknál sem egyezik meg az írisz mintázata
- Jobb és bal szemünk írisz mintázata is különbözik
- Annak valószínűsége, hogy két különböző ember írisz mintája pontosan megegyezzen egymással 1:1078 (A Föld jelenlegi népessége 1010 )
- Az írisz több mint 240 egyedi tulajdonsággal rendelkezik, míg az ujjlenyomat csak 60 jellemző alapján azonosít.
- Az írisz belső szerv, ezért nehezen másolható
Amennyiben a rendszer felkeltette érdeklődését, cégünk munkatársai készséggel állnak rendelkezésére. Az Írisz Azonosító Rendszert saját igényei szerint alakítjuk mind szoftver, mind hardver területen.